برای طراحی یک سیستم فروش چه فاکتور هایی را باید مدنظر قرار داد؟

تعداد کارکنان در واحد فروش؟ حقوق و پاداش های هر کدام از اعضای تیم؟ یا یک نرم افزار برای مدیریت حرفه ای فروش شرکت؟

قطعا این سوال برای شما پیش خواهد آمد که چه کسی وظیفه‌ی طراحی استراتژی فروش را خواهد داشت…

آیا این سوال ها مربوط به اتاق فروش هستند و هرگز نباید به جلسات مدیر ارشد کشیده شود؟

کارکنان بخش فروش به چه دلایلی گلایه مند هستند؟ از سیستم بازاریابی یا تبلیغات یا عوامل دیگر…

قطعا طراحی سیستم فروش در هر اتاق فروشی مورد بحث و بررسی قرار میگیرد و مدیران فروش با آن سرو کار دارند با این تفاوت که هیج الگوی یکسانی در اتخاذ استراتژی فروش برای شرکت های مختلف وجود ندارد.

طراحی پلن بازاریابی

alinaziri.com – marketing plan

بزرگان و صاحب نظران عرصه فروش و بازاریابی بر این نظرند که در فضای دانشگاهی توجه کمی به این موضوع شده است و همچنین کتابهایی که در این زمینه به چاپ رسیده اند بیشتر جنبه موقت برای انگیزش و افزایش فروش دارند! و یا به دنبال دست و پا کردن نامی برای نویسندگانشان هستند.

هشت سوال اساسی

بهتر است پیش از تدوین سیستم و استراتژی به این هشت سوال اساسی ارین اندرسون بپردازیم.

با این تفاسیر بهتر است بحث را کمی تخصصی تر دنبال کنیم و به دنبال پاسخی برای این سوال ها بگردیم. اما پیش از پاسخ به سوالهای مطرح شده در ابتدای بحث، و سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد، بهتر است به این هشت سوال اساسی که توسط بزرگان حوزه کسب و کار مطرح شده است پاسخ داده شود.

با پاسخ دادن به این سوالها مسیر حرکت برای اقدامات موثر در زمینه افزایش فروش کاملا روشن می‌شود. در مقالات بعدی در مورد هریک از این هشت سوال کلیدی به بحث خواهیم نشست.

فاکتور های اساسی برای طراحی یک سیستم فروش
۴٫۵ (۹۰%) ۲ رای ثبت شده است.

مدیریت

برای یافتن راه‌حل‌های علمی و ساختن پله پله‌ی زندگی در ابعاد مادی و معنوی، نیازمند تغییر در زندگی هستیم. سعی داریم مأمنی پربار و پشتیبانی جامع در این فضا برای شما آماده کنیم تا باهم تغییر را تجربه کرده و تحول خود را جشن بگیریم. علی نظیری

نمایش سایر پست‌ها - وبسایت نویسنده