Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

قبل از اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار، اولین قدم سفر به درون خود و شناخت فردی است. خودآگاهی و درون‌نگری به معنای رسیدن به درک روشنی از توانایی‌ها و محدودیت‌های خود است. خود‌آگاهی کمک می‌کند استعدادها، نقاط قوت و ضعف، توانایی‌ها، ارزش‌ها، احساسات، انگیزه‌ها، خواسته‌ها، باورها و تمایلات خود را بهتر بشناسید تا کارهایی که توانایی بهتری در انجام آن‌ها دارید را شناسایی کرده و با پذیرش راحت‌تر نقاط ضعف و تلاش برای بهبود آن‌ها، تمرکزتان را بر نقاط قوت‌ بیشتر کنید.  این شناخت آگاهانه، در رسیدن به موفقیت کمک زیادی به شما می‌کند.

این سوال در ذهن هر کارآفرین وجود دارد که آیا کسب‌‌وکارم موفق می‌شود یا خیر؟ یکی از عواملی که منجر به شکست کسب‌و‌کارها می‌شود، نبود اطلاعات، دانش و مهارت است که اغلب به مدیریت نادرست، تصمیم‌گیری‌های اشتباه و در نهایت به ناتوانی در حفظ پایدار کسب‌وکار منجر می‌شود. عامل دیگری که معمولا مورد توجه قرار نمی‌گیرد عدم شناخت خود و مهارت‌های فردی است. به این معنی که به عنوان کارآفرین و صاحب کسب‌و‌کار، باید در مورد مهارت‌ها، احساسات و خواسته‌های خود شناخت و دانش کافی داشته باشید. داشتن درک درست از آنچه که واقعا هستید، اولین گام برای توسعه فردی است.

از دلایل اهمیت خود‌آگاهی در موفقیت کسب‌وکارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موفقیت در کسب وکار، به فرد کارآفرین و مهارت‌هایش بستگی زیادی دارد. با درک صحیحی از نقاط قوت و ضعف، می‌توان از آن‌ها در رسیدن به هدف‌ها کمک گرفت.
  • پس از شناخت خود می‌توانید توانایی‌ها و مهارت‌های اعضای تیم را نیز بهتر بشناسید و برای رسیدن به هدف‌های کسب‌وکار از نقاط قوت‌ آن‌ها بهتر استفاده کنید.
  • خودآگاهی کمک می‌کند از قدرت‌های درونی خود بهتر استفاده کنید.
  • خودآگاهی توانایی ایجاد و توسعه برند شخصی را به شما می‌دهد.
  • با درک درست از خود، قدرت تصمیم‌گیری‌ شما نیز بهبود خواهد یافت.
  • در نبود خودآگاهی کنترل احساسات بسیار مشکل است. این امر در اکثر مواقع منجر به شکست کسب‌وکارها می‌شود. دلیل این شکست‌ها، عدم کنترل احساسات و گرفتن تصمیمات اشتباه در موقعیت‌های حساس است.

خودآگاهی و شناخت توانایی‌ها و مهارت‌های خود، این امکان را فراهم می‌کند تا دیگر مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز برای موفقیت کسب‌وکارتان را کشف کنید و برای به‌دست آوردن آن‌ها به دنبال ایجاد روابط با افراد دارای این مهارت‌ها باشید.

alinaziri.com – سایت رسمی استاد علی نظیری

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خودشناسی – Self Awareness + فایل صوتی
مطلب چقدر مفید بود؟

مدیریت

برای یافتن راه‌حل‌های علمی و ساختن پله پله‌ی زندگی در ابعاد مادی و معنوی، نیازمند تغییر در زندگی هستیم. سعی داریم مأمنی پربار و پشتیبانی جامع در این فضا برای شما آماده کنیم تا باهم تغییر را تجربه کرده و تحول خود را جشن بگیریم. علی نظیری

نمایش سایر پست‌ها - وبسایت نویسنده

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.