اهمیت و جایگاه مشاوره برای موفقیت در کسب‌ و‌ کار

استاد نظیری مشاور کسب و کار

بهتر است بدانیم که مشاوره نقشی کلیدی و تعیین‌کننده درحیات مادی و معنوی یک کسب‌وکار و حتی بهبود شرایط افراد دارد. آنچه مسلم است این است که این پدیده نیاز طبیعی انسان و حامی او در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات سنجیده است.

بازار ایران فراز و نشیب های زیادی دارد و با ورود همکاران ریز و درشت جدید تا حد زیادی به یک فضای رقابتی مبدل شده است. در اینگونه میادین تقریبا هیچ دونده ای بدون رقیب و تنها نیست. در این گونه بازارها توجه جدی به بازاریابی برای تمامی شرکتها یک امر ضروری است. و کسانی که ازاین مرحله غافل باشند، بزودی ناچار به ترک میدان به سود رقبا خواهند شد.

در این شرایط چه می‌توان کرد؟؟؟

با توجه به این امر که بازاریابی مانند بسیاری از دانش های دیگر امروزی امری تخصصی است، اتكاي مديران شركت‌ها به روش هاي سنتي گذشته و پيروي از تجربه هاي قبلي كافي نيست و با تغییر شرایط رقابت، باید استراتژی های جدیدی برای ادامه روند بازاریابی استفاده نمود. بطور کلی می توان گفت با گذشت زمان مدیران این نیاز را بیشتر از گذشته احساس می کنند و استفاده از خدمات یک مشاور بازاریابی خوب کاملا ضروری بنظر می رسد. طوری که امروزه کمتر سازمان یا شرکتی را سراغ داریم که بدون یاری بازوی توانمند مشاوری اصلح توانسته باشد به جایگاه فعلی خود دست یابد.

شرکت ها و سازمان ها در بخش خصوصی، مخصوصا در ایران با شور و اشتیاق خاصی شروع به کار میکنند، اما سرپا نگاه داشتن این سازمان و پایداری و ماندگاری آن امری است که تحت نظر و بهره‌گیری از نظرات مشاوران زبده کسب و کار تحقق می یابد. پر واضح است که قدرت کشورهای برتر و توسعه‌یافته، در قدرت سازمان های توسعه‌یافته است و این سازمان ها با حضور، یاری و مشورت انسان‌های توسعه‌یافته تأسیس، و دوام و بقا می‌یابند.

علی نظیری مدرس و مشاور کسب و کار

علی نظیری مدرس و مشاور کسب و کار

بر این اساس یک مشاور زبده، پس از شناخت کامل اجزای یک سازمان، ضمن تحلیل و بررسی مسائل موجود، نسبت به ارائه راه‌حل و یا ایجاد حساسیت برای یافتن راهکار مناسب اقدام خواهدکرد. بدیهی است که هزینه‌کردن درآموزش و مشاوره به منزله یک سرمایه‌گذاری سودآور است که افق‌های روشنی را پیش چشم بنگاه‌های اقتصادی گشوده و سازمان را برای آینده تجهیز می‌کند.

ممکن است این سوال پیش آید که مشاوران حرفه‌ای و اصلح باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند. نتایج مطالعات متعدد صورت گرفته و مشاهدات محققان، تایید می‌کند که مشاوران حرفه‌ای رفتاری متمایز و خصیصه‌های متفاوتی دارند که موجب تمایز آنها از سایر مشاوران می‌شود. و صرف طی کردن مدارج تحصیلی نمی‌توان امیداور بود که به مشاوری حرفه‌ای تبدیل شویم. اما این خصوصیات کدام اند؟ در مقاله بعدی به تعدادی از ویژگی های بارز مشاوران اصلح می‌پردازم.

پایان قسمت اول

اهمیت و جایگاه مشاوره برای موفقیت در کسب‌ و‌ کار
۴٫۵ (۸۹٫۴۱%) ۱۷ رای ثبت شده است.

مدیریت

برای یافتن راه‌حل‌های علمی و ساختن پله پله‌ی زندگی در ابعاد مادی و معنوی، نیازمند تغییر در زندگی هستیم. سعی داریم مأمنی پربار و پشتیبانی جامع در این فضا برای شما آماده کنیم تا باهم تغییر را تجربه کرده و تحول خود را جشن بگیریم. علی نظیری

نمایش سایر پست‌ها - وبسایت نویسنده

7 پاسخ
 1. سایبان
  سایبان میگه:

  ممنون از مطالب خوبتون. از چه طریقی میتونیم با استاد در ارتباط باشیم؟؟

  پاسخ
 2. مزایده
  مزایده میگه:

  لطفا سمینار های استاد نظیری رو توی سایت هم اعلام کنید که خبردار بشیم

  پاسخ
 3. اسدالله
  اسدالله میگه:

  ممنون… لطفا این دست پست ها رو ادامه بدید. با تشکر

  پاسخ
 4. سامان
  سامان میگه:

  استاد فقط در سطح تبریز مشاوره میدهند؟؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *